Menü Kapat

18. Hipofiz Sempozyumu

Değerli Meslektaşlarımız,

Hacettepe Tıp Fakültesi, Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneği ve Hacettepe İç Hastalıkları Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği birlikteliğiyle düzenlenecek olan 18. Hipofiz Sempozyumu, 11 Kasım 2023 tarihinde Hacettepe Kongre Merkezinde gerçekleştirilecektir. Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutladığımız bu özel günlerde, 18. Hipofiz Sempozyumunu düzenlemenin büyük onurunu ve heyecanını taşımaktayız.

Hipofiz Hastalıklarının her yönü ile konuşulduğu, bilgilerimizin güncellenmesini, hasta tanı ve takibinin güçlenmesini hedefleyen Hipofiz Sempozyumu ilk olarak 2004 yılında yapılmış, Ankara Tıp Fakültesi ve Hacettepe Tıp Fakültesi tarafından dönüşümlü olarak günümüze kadar başarı ile devam ettirilmiştir.

Sempozyumun en önemli hedefi hipotalamus ve hipofiz hastalıklarının yönetimindeki multidisipliner yaklaşımın ve güncel bilgiler ışığında değişen bilimsel gelişmelerin endokrinoloji camiasına aktarılmasıdır.

Önceki Sempozyumlardaki gibi bilimsel düzeyi yüksek bir ortam sağlamak için, konular hedefe yönelik olarak belirlenmiş, bilgi ve deneyimleri yüksek konuşmacılar titizlik ile seçilmiştir. Değerli meslektaşlarımızın bilimsel katkıları ile Sempozyumun daha da güçleneceğine inanıyoruz.

Sizleri 18. Hipofiz Sempozyumuna davet etmekten büyük mutluluk duyarken, başarılı bir sempozyum olması diliyoruz.

Saygı ve sevgilerimizle…

Düzenleme Kurulu adına
Prof. Dr. Tomris Erbaş

Düzenleme ve Bilimsel Kurul

Prof. Dr. Tomris Erbaş
Prof. Dr. Selçuk Dağdelen
Doç. Dr. Uğur Ünlütürk
Doç. Dr. Süleyman N. Şendur