Menü Kapat

Misyonumuz

Yüksek Öğrenim Kurumları Tıp Fakültelerinin İç Hastalıkları, Kardiyoloji ve Göğüs Hastalıkları Bilim Dallarında yüksek standartlarda eğitim yapmalarını sağlamak ve İç Hastalıkları eğitimde, hasta bakımı, tanı ve tedavisinde, teknik ve bilimsel imkanların geliştirilmesinde katkıda bulunmak ve meslektaşlarını bu konularda bilgilendirmek için mezuniyet öncesi ve sonrası kurs, seminer ve kongreler düzenlemek, öğretim üyeleri ve yardımcıları arasında sosyal dayanışma sağlamak, kitap, dergi ve benzeri yayınlar yapmak, tıp öğrencilerine beslenme, barınma ve gıda yardımında bulunmak ve öğrenci ödülleri aracılığı ile İç Hastalıkları dallarında eğitim ve araştırmaları teşvik etmek benzer kurum ve eğitim kuruluşları ile iş birliği yapmak Hacettepe İç Hastalıkları Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği’nin yüklendiği görevlerdir.

Derneğimiz  bu görevler doğrultusunda 1998 yılında Prof.Dr.Dinçer FIRAT, Prof.Dr.Tümay SÖZEN, Prof.Dr.Serap ARSLAN, Prof.Dr.Serhat ÜNAL, Miyase BAYRAKTAR, Prof.Dr. Sırrı KES, Prof.Dr.Yavuz ÖZIŞIK, Prof.Dr. Salih EMRİ  önderliklerinde kurulmuşlardır.

Derneğimiz, iç hastalıklarının klinik uygulamalarında tanı ve tedavisindeki yenilikleri ve gelişmeleri yakından izleyerek meslektaşlarını bu konularda bilgilendirmek amacıyla kongre, seminer, sempozyum, konferans, kurs, panel düzenleyip yayınlar yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.